Medytacja ćwiczenie 2 i 3 - Instytut Budokan

Rodokan Combat Karate Kempo


Krzysztof Rosowski Instytut Budokan
Rodokan Combat Karate Kempo
Przejdź do treści

Menu główne:

Medytacja ćwiczenie 2 i 3

Zdrowie
medytacja
Jeśli już zapoznałeś się z ćwiczeniem 1 (wstęp do medytacji ćwiczenie 1) i opanowałeś ten sposób oddychania oraz jesteś w stanie utrzymać uspokojony umysł przez kilka minut  to znaczy, że teraz możesz rozpocząć następne ćwiczenie.

ĆWICZENIE NR 2
Krótka jednominutowa medytacja.
Sposób oddychania identyczny jak w ćwiczeniu pierwszym to znaczy po przyjęciu wygodnej pozycji skoncentruj się na oddychaniu. Kontroluj czas wdechu i wydechu tak aby były sobie równe. Tak jak w poprzednim ćwiczeniu możesz odliczać w myślach 1-2-3-4. To ćwiczenie trwa krótko i można je wykonywać wszędzie - na przykład na ławce, w parku lub w autobusie. Ćwicząc w ten sposób chodzi o to by w krótkim czasie umieć osiągnąć taki sam stan umysłu jak przy kilkuminutowej medytacji.

meditation
ĆWICZENIE NR 3
Medytacja 15-20 minut.
Po opanowanie ćwiczenia pierwszego powinieneś spróbować przedłużyć swoją medytację do około 15-20 minut. Sposób oddychania identyczny jak w ćwiczeniu pierwszym. Należy dążyć do utrzymania uspokojonego umysłu przez cały czas ćwiczenia.
Uwaga: znając te trzy podstawowe ćwiczenia różniące się jedynie czasem trwania możesz je stosować zamiennie zależności jak dysponujesz czasem. Na przykład w weekend kiedy masz więcej czasu możesz wykonywać dłuższą medytację , a w ciągu tygodnia możesz wykonywać krótszą.
meditation
Wszelkie prawa zastrzeżone Krzysztof Rosowski instytutBudokan.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone Krzysztof Rosowski instytutBudokan.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego