Pierścień Chi - Instytut Budokan

Rodokan Combat Karate Kempo


Krzysztof Rosowski Instytut Budokan
Rodokan Combat Karate Kempo
Przejdź do treści

Menu główne:

Pierścień Chi

Zdrowie
tai chi pierścień
Rattanowe lub metalowe pierścienie najczęściej spotykamy w chińskich sztukach walki. Ćwiczenia tego rodzaju zazwyczaj mają za zadanie rozwijać szybkość, precyzję i kontrolę. Jednak podczas naszych ćwiczeń stosujemy pierścienie w treningu energetycznym. Używamy wyłącznie pierścieni wykonanych z rattanu, które mają średnicę od 20 do 30 cm i grubość od 2 do 3 cm. Średnicę obręczy zazwyczaj dostosowujemy do długości ramion ćwiczącego i rodzaju praktyki.
Głównym celem tego treningu jest rozwój umiejętności miękkiego dotyku i koordynacji. Pomaga to wyczuciu energii chi podczas ćwiczeń zdrowotnych przydatnych w przypadku złego samopoczucia lub wyczerpania. Jednym z podstawowych ćwiczeń pozwalających wyczuć energię Chi jest oddalanie i przybliżenie rąk. Rattanowy pierścień służy nam do zwiększenia kontroli podczas ruchów otwierających, kiedy dłonie oddalają się od siebie — wtedy okrąg spoczywa na nadgarstkach. Podobny efekt delikatnej kontroli występuje podczas ruchów zamykających. Dłonie przybliżają się do siebie, naciskając wewnętrzną stroną na okrąg.
Ćwiczenie wykonujemy na zmianę tzn. jeśli wykonamy zestaw ćwiczeń z ruchem otwierającym, to następnie powinniśmy wykonać zestaw z ruchem zamykającym. Podczas wykonywania formy ruchy mogą być bardzo obszerne lub minimalne w zależności od zaplanowanych celów. To ćwiczenie umożliwi lepsze wyczucie, kiedy należy zmienić kierunek podczas wykonywania ruchów. Pomaga w płynnym przejściu do następnej techniki. Po ćwiczeniach z pierścieniami powinniśmy powtórzyć formę z pustymi dłoni.
Wszelkie prawa zastrzeżone Krzysztof Rosowski instytutBudokan.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone Krzysztof Rosowski instytutBudokan.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego