Trening z użyciem ochraniaczy- pusta ręka i broń - Instytut Budokan

Rodokan Combat Karate Kempo


Krzysztof Rosowski Instytut Budokan
Rodokan Combat Karate Kempo
Przejdź do treści

Menu główne:

Trening z użyciem ochraniaczy- pusta ręka i broń

Trening
kumite
Na temat używania ochraniaczy jest wiele różnych opinii. Jednak gdy na twoim treningu walczysz nie tylko pustymi rękami , ale używasz również różnego rodzaju broni musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo. Poza tym jest oczywiste, że trening jest bardziej efektywny jeśli odnosi się jak najmniej kontuzji. Sztuki walki nie są dyscypliną bezkontaktową i często narażony jesteś na uszkodzenie twojego ciała.
kumite
Dla ćwicząch sztuki walki , każda kontuzja jest tragedią wyłączającą na pewien czas z treningu. Rozwój zostaje zahamowany a rekonwalescencja czasami zajmuje długi okres.
kumite
Osoby, które ćwiczą walkę kijem, sai lub yawara doskonale zdają sobie sprawę z tego , że każdy błąd podczas treningu może spowodować trwałe uszkodzenie ciała lub nawet śmierć.
kumite
Dla bezpieczeństwa ważna jest również broń jaką używamy do walki. W przypadku treningu krótkim kijem lub nożem używamy narzędzi z różnych materiałów. Rodzaj narzędzia uzależniony jest od poziomu zaawansowania i celów jakie realizujemy podczas ćwiczeń. Na przykład osoby, które rozpoczynają naukę używają do ćwiczeń nóż z tworzywa sztucznego. Mówimy oczywiście o walce kontaktowej. W zaawansowanym treningu walki stosujemy bezpieczne noże karambit i rodokan oraz broń yawara. Użycie tak różnorodnych narzędzi do walki powoduje wzrost umiejętności i pozwala lepiej zrozumieć jak niebezpiecznym narzędziem jest nóż w rękach eksperta.
kumite
Walcząc z użyciem sai stosujemy dwa rodzaje tej broni. Pierwsze to tradycyjne o okrągłym przekroju głównie przeznaczone do pchnięć i uderzeń. Drugie posiada krawędź tnącą dzięki której znacznie możemy poszerzyć repertuar technik. Dodatkowo możemy trenować zmieniając broń na przykład: pusta ręka przeciw ( nóż, kerambit, Rodokan, yawara  lub kij). Nóż kontra kij. Kij przeciwko sai. Sai kontra bokken itp.
kumite
Ćwiczenia kontaktowe tak wielu elementów na pewno nie należą do bezpiecznych, ale ochraniacze minimalizują możliwość powstania urazów. Posiadając wcześniej nabyte umiejętności techniczne w posługiwaniu się jedną bronią dzięki  odpowiedniej metodzie treningowej z łatwością będziesz umiał przenieść te umiejętności na każde następne narzędzie do walki. Kiedy doskonalisz technikę i taktykę walki bronią podczas ciągle zmieniającego się  dystansu w dynamicznym  treningu z partnerem rozwijasz swoje umiejętności w sposób jakiego nie poznasz w bezkontaktowym treningu.
kumite
Wszelkie prawa zastrzeżone Krzysztof Rosowski instytutBudokan.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone Krzysztof Rosowski instytutBudokan.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego